ČASTÉ DOTAZY, NOVINKY

MAMINKY NA VODĚ

Více informací naleznete na samostatné stránce.

NOČNÍ OTAVA

Více informací naleznete na samostatné stránce.

ČAS PŘEVZETÍ, ČAS VRÁCENÍ LODÍ

Čas převzetí lodí v Sušici je 9.00-11.00, na ostatních místech si domlouváme přesný čas jeden den před vyplutím.
Čas vrácení lodí je od 13.00 do 18.00.

OBCHODNÍ PODMÍNKY

Plné znění obchodních podmínek najdete na samostatné stránce.

DOPRAVA LODÍ

Lodě Vám dopravíme na start Vaší plavby dle Vašeho přání, na konci plavby si je zase vyzvedneme. Chcete-li si ale lodě přepravit sami, je to také samozřejmě možné. Nejlevnější plavba s dopravou na Otavě je při využití nástupních a výstupních míst.

DOPRAVA OSOB

Osoby nepřepravujeme.
Naše doporučení: Využijte vlak! Mezi stanicemi Strakonice - Horažďovice - V. Hydčice - Žichovice (Rabí) - Sušice je velmi dobré vlakové spojení, vlak jezdí přibližně každé 2 hodiny. Ráno si odvezte auto do cílové stanice a vraťte se vlakem na start plavby. 20minutová jízda bude pro mnohé zážitkem a plavba pak proběhne bez obav zda stihnete zpáteční spoj!

VÝSTROJ

V rámci půjčovného obdržíte ke každé kanoi 2 pádla, k raftu až 7 pádel, v délce podle Vašeho výběru, vesty dle počtu míst v lodi, sudy, lodní pytle, ke kajaku samozřejmě kajakářské pádlo a zástěrku, dále 1 koníčkovací lano, vylévací houbu, k raftu pumpu a pro skupinu řetěz se zámkem k zajištění lodí.
Za poplatek je možno půjčit helmy, házečku, mapu, obaly na mapu a mobily, náhradní pádla.

S INSTRUKTOREM NEBO BEZ

Jste-li, začátečníci nebo máte minimální zkušenosti, instruktor zajistí Vaše bezpečné splouvání. Zná dokonale řeku, vyřeší problémové situace, umí poskytnout první pomoc. Začátečníkům poradí a pomůže, zkušenější se od něj přiučí něco nového. Jste-li již ostřílení vodáci, ani pak není na škodu, domluvit si instruktora na jeden den nebo půlden a zopakovat nebo vylepšit si některé vodácké dovednosti pod odborným vedením.

NEHODA

Za škodu na lodi (drobné poškození je již započítáno v ceně půjčovného, max. do 1.000 Kč), či za její ztrátu samozřejmě odpovídáte, ale dovolená tím nemusí končit. Škodu sice budete muset uhradit, ale poskytneme Vám náhradní plavidlo (kanoi, raft, pálavu) a svoji dovolenou můžete dokončit.
V případě, že potřebujete vyměnit loď (prasklé sedátko, či jiná nepříjemnost), jsme samozřejmě k dispozici a loď Vám vyměníme, lodě také od Vás převezmeme dříve, pokud se rozhodnete ukončit plavbu předčasně z jakýchkoliv důvodů, postaráme se o Vás do 12 hodin, ale spíše mnohem a mnohem dříve.

POJIŠTĚNÍ

V ceně půjčovného je již pojištění proti neúmyslnému poškození půjčených věcí zahrnuto! A to do výše 1.000 Kč. V případě většího poškození najaté věci se uhrazuje skutečná škoda.
Pojištění proti krádeži lodí. Cena pojištění proti krádeži lodí je 10% z půjčovného. V případě využití příplatku Pojištění proti krádeži lodí je smluvní náhrada škody snížena za plastovou kánoi Vydra 5.000,-Kč, za plastovou kanoi Roko 7.000,-Kč za kajak plastový 5.000,-Kč, za raft 9.000,-Kč na ostatní vybavení se tento příplatek nevztahuje. Pro uplatnění snížené náhrady škody se nájemce zavazuje najaté věci pečlivě ochraňovat proti krádeži, a to přinejmenším prostředky, které obdrží od Lodního servisu a bezprostředně po krádeži nahlásí nájemce událost Policii ČR a sepíše s ní protokol.

POVODNĚ, SUCHO

V případě nesjízdnosti řeky z důvodu vysokého nebo naopak nízkého stavu vody, vracíme celou zálohu, popř. celé půjčovné (je-li již uhrazené). Toto se vztahuje pouze na ty dny, kdy je řeka z výše uvedených důvodů nesjízdná. V ostatní dny, kdy plavbu zrušíte (chladno, déšť, nemoc, atp.), platí storno podmínky dle smlouvy, tj. 50 % z ceny půjčovného ve prospěch Lodní Servis Strakonice s.r.o.

STAV VODY

vodočet v Sušici (CHMI)

KOLÍSÁNÍ HLADINY

Vypouštění vody z Elektrárny na Čeňkově Pile se již neprojevuje tak výrazně jako v dřívějších letech. Voda v Sušici stoupá kolem poledne o několik cm (5cm i více), což je v suchých měsících velmi příjemné a vítané a vyplatí se na tyto cm počkat.

V DEN PLAVBY

Loď a ostatní věci převezmete na startu Vaší plavby, popř. doplatíte zbytek půjčovného a pak už jen HURÁ NA OTAVU!

ZÁLOHA

Při zaplacení zálohy vás nenecháme na suchu - garantujeme vám, že rezervované lodě pro vás budou opravdu dostupné. V případě odstoupení od smlouvy do 14 dnů před převzetím lodí, vám zaplacenou zálohu vrátíme nebo vám můžeme nabídnout jiný termín plavby.

 

Lodní Servis Strakonice - logo

Základna Sušice
výdej

u Chmelenského jezu
ř. km 89,5
otevřeno:  9:00 - 11:00 hod 
GPS: 49°14'53.708"N, 13°32'51.141"E

Základna Strakonice
objednávky a výdej

Slunečná 39, Strakonice
ř. km 58,2
otevřeno: 8:00 - 20:00 hod.
GPS: 49°15'57.024"N, 13°52'1.887"E